تماس با ما

989128161078+

آدرس

تهران، کوی نصر ، خیابان هفدهم

ایمیل ارسال فایل

file@parsian3d.com

پرینت سه بعدی استیک گیاهی

پرینت سه بعدی استیک گیاهی

فهرست مطالب

پیش از این نیز اخباری در مورد پرینت سه بعدی مواد غذایی منتشر کرده بودیم. در جدید ترین دستاورد در این حوزه محققان موفق به پرینت سه بعدی استیک گیاهی شده اند.

 

دانشمندان با استفاده از فناوری های میکرواستخراج و چاپ سه بعدی، استیکی گیاهی ساخته اند که از لوبیا و عصاره چغندر تولید شده و بافت آن شباهت بسیار زیادی به گوشت واقعی دارد.

 

پرینت سه بعدی استیک گیاهی

 

شرکت Novameat که تولید کننده این نوع استیک است  برای ساخت آن از لوبیا، جلبک، عصاره چغندر  استفاده کرده است و بافت فیبری آن شباهت زیادی به گوشت واقعی دارد.

 

محققان این شرکت با استفاده از فناوری پرینت ۳ بعدی  مواد جایگزین را به شکل فیبرهای نازکی بریده اند تا بافت ماهیچه ای گوشت تقلید و استیکی گیاهی با شباهت بسیار زیاد به نمونه واقعی ساخته شود.

 

شرکت تولید کننده اعلام کرده است استیک مذکور در ۲۰۲۱ در بازارهای اسپانیا و ایتالیا عرضه می شود. با وجود آنکه محققان Novameat توانسته اند استیکی با ظاهری بسیار واقعی بسازند، اما طعم آن هنوز واقعی نیست.

 

چاپ سه بعدی استیک گیاهی
چاپ سه بعدی استیک گیاهی

 

البته محققان امیدوارند این محصول با استقبال خوبی روبرو شود. راز تولید این گوشت گیاهی استفاده از فناوری میکرو استخراج (micro-extrusion) است که فیبرهایی با قطر ۱۰۰ و ۵۰۰ میکرون تولید می کند.

 

قیمت این استیک گیاهی مانند نمونه های موجود در سوپر مارکت ۱.۵۰ دلار است اما به گفته موسس Novameat هنگامیکه فرایند تولید گسترده شود، هزینه های تولید نیز کاهش می یابد.

 

پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را نیز مطالعه نمایید.

 

تولید غذا با پرینتر سه بعدی

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
ساخت مجسمه و تندیس با پرینت سه بعدی؛ راهی جدید برای حفظ میراث فرهنگی

ساخت مجسمه و تندیس با پرینت سه بعدی؛ راهی جدید برای حفظ میراث فرهنگی

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید