تماس با ما

989128161078+

آدرس

تهران، کوی نصر ، خیابان هفدهم

ایمیل ارسال فایل

file@parsian3d.com

ساخت موشک با پرینتر سه بعدی

ساخت موشک با پرینتر سه بعدی

فهرست مطالب

یک کمپانی فعال در زمینه هوا و فضا در آمریکا قصد دارد با کمک پرینتر سه بعدی و هوش مصنوعی ساخت موشک با پرینتر سه بعدی را انجام دهد. این شرکت ادعا می کند نخستین موشک چاپی خود را در ۲۰۲۱ به فضا پرتاب می کند.

 

نقل از دیلی میل، دو پژوهشگر  USC ( دانشگاه جنوب کالیفرنیا) استارت آپی راه اندازی کرده اند که به کمک چاپگر ۳ بعدی شیوه تولید موشک ها را دگرگون کنند . برای

 

تولید آن ها از روش تولید افزایشی استفاده کنند.

 

پروژه اصلی این شرکت Terran-۱نام دارد و یک موشک با ارتفاع ۱۰۰ فوت است که می تواند ماهواره هایی به وزن ۲۸۰۰ پوند را به مدار زمین ببرد.

 

 

 

این طرح  به طور کلی فرایند تولید موشک را تسهیل می کند. نکته جالب این است که هوش مصنوعی کنترل فرایند تولید را برعهده دارد.

 

این شرکت Relativity Space که در لس آنجلس قرار دارد، مشغول ساخت موشکی است که در اوایل ۲۰۲۱ میلادی به آسمان پرتاب می شود.  موسسان این شرکت معتقدند چاپگرهای سه بعدی رمز موفقیت این شرکت هستند.

 

ساخت موشک با پرینتر سه بعدی

 

این شرکت پرینتر سه بعدی مخصوص خود را ساخته که Stargate نام دارند. این پرینتر با ارتفاع ۱۵ فوت  دارای سه بازوی بلند است تا بخش های مختلف موشک را روی هم سوار کند. قطعات مختلف موشک از آلومینیوم مذاب ساخته می شوند.

 

علاوه برآن این شرکت مشغول آموزش به یک سیستم هوش مصنوعی است تا برفرایند چاپ نظارت کند. هدف نهایی و اصلی این شرکت استفاده از پرینترهای سه بعدی برای ساخت موشک روی مریخ و نقاط دیگر جهان است.

 

در حال حاضر از فناوری پرینت سه بعدی برای تولید قطعات موشک استفاده می شود اما ساخت کل یک موشک با چنین دستگاهی هیچگاه انجام نشده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
نقش پرینت سه‌بعدی در ساخت نمونه‌های نمایشگاهی و ماکت‌ دستگاه‌ها

نقش پرینت سه‌بعدی در ساخت نمونه‌های نمایشگاهی و ماکت‌ دستگاه‌ها

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید