گردنبند هشدار دهنده کرونا

گردنبند هشدار دهنده کرونا

با توجه به شیوع ویروس کرونا ، دانشمندان گردنبند هشدار دهنده کرونا را عرضه کرده اند. کارشناسان بهداشتی به افراد توصیه می کنند از دست زدن به صورت خود خودداری کنند تا احتمال ابتلای آنان به کووید۱۹ کاهش یابد. اما بسیاری از افراد ناخودآگاه این امر را فراموش می کند. برای همین منظور مهندسان آزمایشگاه JPL ناسا  گردنبندی به منظور هشدار اختراع کرده اند.

 

ساختار کلی گردنبند هشدار دهنده کرونا

 

 

این گردنبند مجهز به یک سنسور با گستره عملکرد ۱۲ اینچ  و همچنین یک موتور ارتعاشی کوچک است. هنگامیکه فرد دستش را به سمت سرش حرکت می دهد، این موتور ارتعاشی فعال می شود. هرچه انگشتان فرد به صورت او نزدیک تر شوند، میزان ارتعاش گردنبند نیز بیشتر می شود.

 

با توجه به امکان ابتلا به بیماری در صورت تماس با سطوح آلوده ، ناسا در بیانیه ای اعلام کرده است: هدف «پالس» کاهش گسترش کووید۱۹ است. فرد در صورت تماس با سطوح آلوده و سپس لمس چشمان، دهان یا بینی به این بیماری مبتلا می شود.

 

البته ناسا اشاره می دهد این گردنبند با هدف  جایگزین کردن ماسک طراحی نشده است و باید در کنار اقدامات دیگر برای جلوگیری از ابتلا به کووید۱۹ استفاده شود.

مرکز سه بعدی پارسیان به عنوان یکی از مراکز با سابقه در حوزه پرینت سه بعدی فوری و همچنین نمونه سازی محصولات شناخته می شود. به همین جهت شما عزیزان می توانید برای پرینت و یا طراحی قطعه مورد نظرتان در همین صفحه و یا از طریق صحفه اصلی سایت با ما در ارتباط باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید