آینده پرینت سه بعدی در دنیای پزشکی

آینده پرینت سه بعدی در دنیای پزشکی

پرینت سه بعدی در دنیای امروز نقش زیادی ایفا می کند و در موارد بسیاری کاربرد ویژه پیدا کرده است. یکی از این موارد علم پزشکی است که در این مقاله به کابرد پرینتر سه بعدی در پزشکی و آینده پرینت سه بعدی در دنیای پزشکی اشاره می کنیم.

 

مدل سازی، کلید استفاده از پرینتر سه بعدی

 

شاید بیشترین مورد استفاده از پرینترهای سه بعدی را مدل سازی شامل می شود و در تمامی صنایعی که در این زمینه فعالیت می کنند نیز وارد شده است.

 

پرینت سه بعدی در دنیای پزشکی
پرینت سه بعدی در دنیای پزشکی

 

نقش پرینتر سه بعدی در علم پزشکی

 

در علم پزشکی پرینترهای سه بعدی کاربرد زیادی دارند و از پرینترهای سه بعدی جهت ساخت ماکت های بسیار دقیق در اندازه های مختلف برای شرح و تشریح علوم پزشکی استفاده می شود.

 

این یک نمونه از موارد استفاده های خدمات پرینتر سه بعدی در آموزش علم پزشکی است.

 

در برخی موارد خاص با اسکن سه بعدی قسمت های مختلف اعضای بدن بیماران و ساخت نمونه های سه بعدی از بدن او به صورت مرحله به مرحله به تشریح مشکلات بدن بیماران می پردازند تا در فرآیند درمان مشکلات کمتری به وجود آید و با ساختار بدنی او نیز بتوانند آشنا شوند.

 

استفاده از پرینتر سه بعدی در پزشکی

 

تکنولوژی پرینترهای سه بعدی در حدی پیشرفت نکرده است که بتواند اعضای بدن انسان را بازسازی کند اما با سرعت پیشرفتی که در این زمینه ها مشاهده می شود، شاید در دهه های آینده چنین مواردی را مشاهده نمایید (اگر تمایل دارید تا بدانید پرینتر سه بعدی چیست و چه عمکلردی دارد، اینجا کلیک کنید)

 

استفاده از پرینترهای سه بعدی برای ساخت رگ های فرعی و باز نگه داشتن رگ های اصلی بدن می تواند چشم اندازهایی از کاربرد پرینتر سه بعدی در آینده باشد.

 

این چنین فرایندهایی در سال های اخیر به دلیل دقت بسیار بالای پرینترهای سه بعدی بسیار شایع شد و توانست جایگزین روش های سنتی آن شده است.

 

دیگر کاربرد پرینترهای سه بعدی در مواردی است که بیماران نیاز به اعضای بدن اصلی دارند .

 

چاپگرهای سه بعدی می توانند به صورت بسیار دقیق به چاپ اعضای بدن بیمار بپردازند.

 

دقت در طراحی، مهم ترین اصل پرینترهای سه بعدی است.

 

شاید برای شما هم سؤال باشد که چرا باید از پرینترهای سه بعدی استفاده شود؟

 

مهم ترین دلیل استفاده از پرینتر سه بعدی در موارد مختلف و به خصوص در علم پزشکی، دقت بسیار بالای این پرینترها است.

 

در پرینترهای سه بعدی و در فرایند ساخت ماکت و یا مواردی که ذکر شد، پرینت بیشترین دقت ممکن انجام می شود.

این مورد در علم پزشکی نیاز است و باید به آن توجه ویژه داشته باشید البته باید بدانید در فرایند طراحی هایی که با کامپیوتر صورت می گیرد، مشکلات و خطای انسانی ممکن است صورت بگیرد و همین موضوع در فرآیند تولید نیز تکرار شود.

۲ نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید