Taking too long? Close loading screen.

چاپ نشدن بعضی از لایه ها در پرینتر سه بعدی

چاپ نشدن بعضی از لایه ها در پرینتر سه بعدی

missing layer

خدمات پرینت سه بعدی تهران
خدمات پرینت سه بعدی تهران

مفهوم اولیه : چاپ نشدن بعضی از لایه ها

به عنوان یک مجموعه خدمات پرینت سه بعدی یکی از مشکلات که به عنوان یک اوپراتور پرینتر سه بعدی  FDM ممکن است با آن مواجه شوید این مشکل چاپ نشدن بعضی از لایه هاست.

یکی از مشکلات رایج پرینت در پرینترهای FDM چاپ نشدن برخی از لایه ها یا اصطلاحا   (layer missing) می باشد

علت :

شرایط ایجاد شده به اینصورت می باشد که در برخی از قسمت های پرینت تعدادی لایه فضای خالی ایجاد می شود

به این دلیل که پرینتر تعدادی از لایه ها را بدون فیلامنت رها کرده است.

هنگام پرینت ، لایه‌های نازکی روی لایه‌های زیرین قرار می‌گیرند. در این پروسه میزان پلاستیک استفاده شده برای چاپ، بسیار اهمیت دارد زیرا مقدار آن استحکام و تعادل بین قطعه پرینت شده را برقرار می‌کند.

راه حل :

چاپ نشدن بعضی از لایه ها

چاپ نشدن برخی از لایه ها می تواند دارای علت های متعددی باشد.

  • قسمت های مکانیکی پرینتر خود را چک کنید ،به اینصورت که اجزایی مانند پیچ و مهره ها و یاتاقان ها را بررسی کنید. و مطمئن شوید به درستی در جای خود قرار گرفته اند.
  • بررسی کردن محورها که در جای خود به خوبی قرار گرفته اند ولی حرکت نمی کنند. برای اطمینان پرینتر را خاموش کنید( استپر ها را غیر فعال کنید) و هد پرینتر را در راستای طول و عرض حرکت دهید اگر هد به راحتی جابجا نشد مشکلی با محور ها، یاتاقان ها و یا پیچ ها وجود دارد.
  • در تنظیمات نرم افزار اسلایسر پرینتر سه بعدی (هیچ تمایزی در نوع نرم افزار نمی باشد) گزینه RERACTION  DISTANCE  و RERACTION SPEED را کاهش دهید  .
  • وقتی مقدار کافی فیلامنت توسط پرینتر سه بعدی برای چاپ مدل در دسترس نباشد می تواند مشکلاتی ایجاد کند. این می تواند به نوعی گرفتگی ، دمای پایین ، خنک شدن بیش از حد یا نازل فرسوده باشد.
  •   در بعضی از مواقع چاپ نشدن و جا افتادن برخی از لایه ها می تواند از تنظیم نبودن و کالیبره نبودن BED باشد.
  • شما باید قطعات متحرک مختلف چاپگر خود را تمیز کرده و روغن کاری کنید. برای این کار می توانید از روغن روانکاری سبک در حد یکی دو قطره استفاده کنید یا از اسپری روان کننده WD-40
  • اگر فیلامنت پرینتر در حین کار به اتمام برسد و مجبور باشید فیلامنت دیگری در داخل دستگاه قرار دهید. در قسمتی که دستگاه توقف کرده است ممکن است قسمتی از لایه چاپ نشود.این مشکل همان طور که گفتیم از علل بسیاری ناشی می شود و طبق تجربه متوجه می شوید که با تغییر کدام پارامتر این مسئله را می توان حل کرد . 

نرم افزار اسلایسر simpilify3D

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو