پرینت سه بعدی دست بیونیک با تکنولوژی پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی دست بیونیک با تکنولوژی پرینت سه بعدی

به نقل از نیواطلس، افرادی که دچار قطع شدگی دست شده اند و نیازمند یک پروتز هوشمند یا همان دست بیونیک هستند معمولا باید مدتی صبر کنند تا سفارش آنها تولید شود.

 

اما به زودی به کمک فناوری خدمات پرینت سه بعدی ، افراد متقاضی می توانند یک دست بیونیک را سفارش دهند که طی ۱۰ ساعت ساخته می شود.

 

نام این دست بیونیک چیست ؟

 

این دست بیونیک IMPACT نام دارد و در نتیجه همکاری شرکت انگلیسی Iterate Design an Innovation، دانشگاه وارویک و شرکت های خصوصی دیگر ساخته شده است.

 

پرینت سه بعدی دست بیونیک با تکنولوژی پرینت سه بعدی می تواند قدم بزرگی در دنیای پزشکی به همراه داشته باشد.

 

پرینت سه بعدی دست بیونیک
پرینت سه بعدی دست بیونیک

روش سفارش این دست بیونیک به چه صورت است؟

 

طبق برنامه اعلام شده ، این امکان برای متفاضیان فراهم است تا با مراجعه به یک وب سایت مخصوص ابعاد دست، ابعاد محل قطع شدگی دست به همراه ویژگی های دیگر مانند رنگ پوست خود را وارد کنند.

 

پس از این مرحله، فرایند چاپ سه بعدی یا پرینت ۳ بعدی دست بیونیک برای آنها شروع می شود و محصول نهایی طی زمان ۱۰ ساعت بعد برای بارگیری و ارسال به مرحله آماده سازی می رسد.

جنس پرینت سه بعدی این دست از چیست؟

 

به جهت تولید این دست بیونیک از یک نوع جوهر رسانا از جنس نقره استفاده شده است. مدار الکترونیکی موجود در آن نیز هنگام پرینت سه بعدی در بدنه پلیمری دست تعبیه می شود.

 

عمکلرد مکانیکی این دست پرینت شده به چه صورت است؟

 

زمانی که سنسورهای نصب شده در دست بیونیک ، نوعی از فعالیت های ماهیچه ای را در بازوی فرد احساس کنند ، موتورهای موجود در آن ( که با باتری کارمی کنند) روشن می شوند و فرد می تواند شست دست خود را حرکت دهد. به این ترتیب فرد می تواند اشیای مختلف را بگیرد.

 

هزینه برآورد تولید دست مصنوعی IMPACT چقدر است؟

 

پروژه ساخت سه بعدی دست مصنوعی IMPACT با بودجه ۹۰۰ هزار پوندی توسط یکی از نهاد های دولتی در کشور انگلیس ساخته شده است. البته هنوز هزینه نهای ساخت آن و زمان عرضه تجاری آن اعلام نشده است.

 

نویسنده : هومن لادن

  • پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را نیز مطالعه کنید

 

پرینت سه بعدی اعضای بدن انسان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید