مهندسی معکوس | طراحی سه بعدی | پرینت سه بعدی

نسخه جدید Fusion 360 با امکانات جدیدی عرضه می شود

نسخه جدید Fusion 360 با امکانات جدیدی عرضه می شود

نسخه جدید Fusion 360 با امکانات جدیدی عرضه می شود که ابزارهای جدیدی برای پرینت سه بعدی عرضه خواهد کرد.

نرم افزار Fusion 360 برای افرادی که مدل های خود را برای چاپ سه بعدی طراحی می کنند قابلیت برش دهی را اضافه کرده است که می تواند در نقش یک Slicer عمل کند.

 

امکانات جدید برنامه Fusion 360

 

پیش از این  برای چاپ سه بعدی مدل های سه بعدی لازم بود که فایل مورد نظر با فرمت فایل مش یعنی STL در Fusion 360 خروجی گرفته شود و سپس به نرم افزار اسلایسر وارد شود  و G-code  فایل به  چاپگر سه بعدی داده شود.

در نسخه های جدید عرضه شده این امکان در نرم افزار Fusion 360 فراهم شده است که فایل پس از طراحی ، مستقیما در این نرم افزار برش خورده و G Code آن استخراج شود.

 

 

پیاده سازی عملیات ساخت در Fusion 360

 

نکته بسیار جالب موجود در نسخه جدید Fusion 360 این است که کلیه عملیات ساخت ، چه تولید افزایشی و چه کاهشی بدون نیاز به خروج از برنامه ؛ در آن امکان پیاده سازی دارد و این موضوع نیاز به نرم افزارهای دیگر را تا حد زیادی کاهش می دهد.

هر چند ، از آن جایی که بسیاری از کاربران چاپگرهای سه بعدی ، به استفاده از نرم افزهای معروف و شناخته شده اسلایسر مانند Cura و Simplify 3D عادت کرده اند ، شاید استفاده از این قابلیت های Fusion 360 تا حدودی کم تر مورد استفاده قرار بگیرد

 

 

به نظر می رسد شرکت معروف Autodesk که عرضه کننده این نرم افزار است ، عزم خود را جزم کرده است که سری برنامه های خود را کامل تر از قبل کند و به نوعی هیچ گونه کم و کاستی در سری برنامه های خود نداشته باشد.

 

دانلود نرم افزار Fusion 360

 

نسخه آزمایشی نرم افزار Fusion 360 را می توانید از لینک زیر دریافت کنید.

 

دانلود نرم افزار Fusion 360

 

نویسنده : هومن لادن

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید