قطعات پرینت سه بعدی فلز در پروژه های شرکت آئودی

قطعات پرینت سه بعدی فلز در پروژه های شرکت آئودی

استفاده از قطعات پرینت سه بعدی فلز در پروژه های شرکت آئودی یکی از پر سر و صدا ترین اخبار دنیای خودرو بود و خبر از آغاز انقلابی در دنیای تولید قطعات خودرو داد.

 

به نظر روز به روز پرینت سه بعدی نقش پررنگ تری در دنیای صنعت پیدا می کند و دیگر وقت آن رسیده است که از این تکنولوژی چیزی بیش از یک نمونه سازی اولیه انتظار داشته باشیم.

 

استفاده از قطعات پرینت سه بعدی فلز در پروژه های شرکت آئودی
استفاده از قطعات پرینت سه بعدی فلز در پروژه های شرکت آئودی

 

خودروساز آلمانی آئودی در حال تجربه ساخت قطعات پیچیده از تکنولوژی پرینترسه بعدی فلز است و در نهایت قصد دارد تا آنها را متناسب با خودروهای خو تولید کند.

 

استفاده از پرینترسه بعدی در تولید خودرو دستاورد جدیدی نیست، طبق گزارشات اخیر استفاده شرکت فورد از تکنیک های ساخت مواد افزودنی جهت تولید نمونه های اولیه برای پیشرفت برخی از وسایل نقلیه در سطح چاپ سه بعدی فلز به این معنی است که در آینده ای نزدیک، شرکت های بزرگ خودرو از پرینت ۳ بعدی در تولید قطعات خود استفاده خواهند کرد.

 

تولید قطعات به روش افزودنی می تواند در آینده ای نزدیک جایگزین روش ریخته گری در فرآیند ساخت و تولید شود.

جنس قطعات چاپ شده سه بعدی در خودرو

 

قطعات چاپ شده سه بعدی ساخته شده ازپودر فلزی ریز متشکل از دانه های فولاد و آلومینیوم با ضخامتی کمتر از نیمی از موی انسان و چگال تر از موارد ریخته گری هستند.

 

چاپگر بزرگ سه بعدی فلز آئودی می تواند اشیاء به طول ۲۴۰ میلی متر و عرض ۲۰۰ میلی متر بسازد، با این حال خودروسازان گفته اند که آنها در حال برنامه ریزی برای ساخت ماشین آلات چاپ سه بعدی با ابعادی بزرگتر در آینده ای نزدیک هستند .

 

Hubert Watl مسئول ساخت ابزار گفت : تیم ما در حال پرورش ایده به کار گیری بیشتر این روش در تولیدات خود است ، همچنان از ایده هائی که ما را به فرآیندهای جدید تولید می رسد استقبال می کنیم . یکی از اهداف ما این است که از چاپ سه بعدی فلزی قطعات برای تولید منظم خودرو استفاده کنیم .

در هفته گذشته ، آئودی یک آزمون رانندگی با ساخت مجدد ماشین مسابقه ای مدل C در مقیاس ۱به ۲ با تکنولوژی چاپ سه بعدی و بواسطه قطعات فلزی چاپ سه بعدی شده ، همراه با یک راننده واقعی انجام داد.

 

در آن زمان ، این شرکت گفته بود آنها در حال ایجاد همکاری مهمی با دیگر اعضای گروه فولکس واگن بودند و با هم در صدد مسیری جهت انجام چاپ سه بعدی فلز و شن به منظور تولید وسایل نقلیه بودند.

پرینتر سه بعدی در خودروهای آئودی

 

چاپ سه بعدی فلز در حال حاضر یکی از داغترین حوزه های پیشرفت و یکی از بیشترین کاربردهای نویدبخش تکنولوژی چاپ سه بعدی است ،  به ویژه در بخش های هوا فضا و خودرو، که نیاز به ساخت قطعات شکل هندسی پیچیده و خاص با موادی با خصوصیات مکانیکی مشابه است.

 

صفحه اول

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
تاریخچه پرینترهای سه بعدی و توسعه آنها در گذر زمان

تاریخچه پرینترهای سه بعدی و توسعه آنها در گذر زمان

ادامه مطلب
همه چیز در مورد تولید قطعه با پرینت سه بعدی ( تولید قطعه با چاپگر سه بعدی )

همه چیز در مورد تولید قطعه با پرینت سه بعدی ( تولید قطعه با چاپگر سه بعدی )

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید