آمفورا (Amphora) فیلامنتی عالی برای هر کسی است که می­‌خواهد اشیایی را تولید کند که درخشان، روشن و اُپک هستند.  این ماده فانتزی را به ­طور­ مشخص برای چاپ سه­ بعدی ایجاد شده است. اکثر ترموپلاستیک‌های رایج دارای کاربردهای دیگری غیر از فناوری­‌های چاپ سه­ بعدی هستند، اما این یکی نه!

همه چیز در مورد فیلامنت امفورا amphora

حالا به بررسی مزایا و معایب فیلامنت امفورا amphora میپدازیم

benefite

مزایای فیلامنت امفورا amphora به شرح زیر است:

 

  • بخارات قابل­ توجهی در طول فرایند چاپ وجود ندارد.
  • ماده‌­ی محکم با نقطه ذوب بالا (بالاتر از PLA عادی)
  • چسبندگی لایه­‌ای بهتر که منجر به پرداخت بهبودیافته می‌­شود.
  • عملکرد فوق‌­العاده برای پرکردن شکاف‌­ها
  • تاب­‌برداری اندک یا عدم تاب‌­برداری، روی ­هم­ رفته برآمدگی­‌های تمیزتر
  • مورد تأیید FDA، که آمفورا را برای مواد غذایی ایمن می­‌سازد
خدمات پرینت سه بعدی تهران

معایب فیلامنت امفورا amphora به شرح زیر است:

  • ماده­‌ی راحتی برای چاپ نیست.
  • برای دستیابی به نتایج بهتر، نازل و بستر چاپگر نیازمند تنظیم دقیق هستند.
  • قیمت بالای فیلامنت امفورا نسبت به PLA ABS قابل توجه است.
  • ترد و شکننده است .

اطلاعات تکمیلی :

آنچه Amphora را به یک قطعه منحصر به فرد تبدیل می کند این است که مبتنی بر پلیمر قبلاً موجود به روشی نیست که رشته های PLA و ABS وجود داشته باشد. در عوض ، آمفورا از پلیمری ساخته شده است که برای ارائه بهترین بهترین خواصی که متخصصان چاپ سه‌بعدی به دنبال آن بودند: مقاوم در برابر حرارت ، انعطاف پذیری ، مقاومت در برابر ضربه مناسب و ایجاد یک سطح صاف.

این تلاش یک شرکت آمریکایی Eastman Chemical Company بود که در سال 2013 بازگردد. این اولین نوع از این نوع بود و تنها پلیمر سفارشی برای رشته های چاپ سه بعدی است که امروزه در بازار موجود است.

در حال حاضر ، چندین رشته رشته بر اساس پلیمر Amphora از مارک های مختلف وجود دارد. تقریباً هر رنگی از ColorFabb و Lulzbot یک رشته Amphora وجود دارد. حتی رشته های کامپوزیتی با ماتریس پلاستیکی به جای PLA معمول ساخته شده از Amphora وجود دارد.

پذیرش جریان اصلی مواد Amphora با توجه به اینکه اکنون چندین سال است در بازار موجود است ، بسیار کند بوده است. قیمت یک رشته Amphora احتمالاً بزرگترین مانع برای استفاده اصلی آن است ، اگرچه برخی از کاربران نیز در کار با رشته های Amphora مشکل را ابراز کرده اند.
امفورا (Amphora) فیلامنتی عالی برای هرکسی است که می­‌خواهد اشیایی را تولید کند که در پرینترهای سه بعدی بعدی FDM به کار میرود که دارای خصوصیات :
رخشان، روشن و اُپک هستند.  این ماده فانتزی را به ­طور­ مشخص برای چاپ سه­ بعدی ایجاد شده است. اکثر ترموپلاستیک‌های رایج دارای کاربردهای دیگری غیر از فناوری­‌های چاپ سه­ بعدی هستند. 

خدمات پرینت سه بعدی
خدمات پرینت سه بعدی
خدمات پرینت سه بعدی

صفحه اول

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید