Taking too long? Close loading screen.

اولین لایه ظاهر خوبی نداره مشکلات پرینتر سه بعدی

اولین لایه ظاهر خوبی نداره مشکلات پرینتر سه بعدی

first layer is messy

خدمات پرینت سه بعدی تهران
خدمات پرینت سه بعدی تهران

مفهوم اولیه : اولین لایه ظاهر خوبی نداره

به عنوان یک مجموعه خدمات پرینت سه بعدی یکی از مشکلات که به عنوان یک اوپراتور پرینتر سه بعدی  FDM ممکن است با آن مواجه شوید این است که اولین لایه ظاهر خوبی نداره است.

یکی از مشکلات رایج در پرینتر های FDM بد بودن لایه اول در پرینت می باشد که باعث ایجاد ظاهر بد و امکان خراب شدن کل مدل را در فرایند چاپ سه بعدی دارد.

علت : اولین لایه ظاهر خوبی ندارد

لایه اول چاپ اساس و قسمت مهمی از پرینت به حساب می آید ،اگر لایه اول پرینت ضعیف باشد ممکن است قبل از به اتمام رسیدن پرینت قطعه کنده شود وکار خراب شود ،پس برای حل این مشکل تا آخر این مطلب با ما باشید.

راه حل :

اولین لایه ظاهر خوبی نداره

در شروع سعی کنید سطح بِد پرینتر خود را به درستی تراز کنید ،البته در پرینتر های جدید سیستمی برای تراز کردن اتوماتیک دارند که کار شما را بسیار آسان تر می کند، در این صورت از این سیستم استفاده کنید.

    • دمای لایه اول پرینت و دمای بد تاثیر بسزایی در این مسئله دارد دمای مناسب باعث می شود که فیلامنت به خوبی ذوب شود وبر روی صفحه کار بچسبد
    • تنظیم عرض لایه اول پرینت نشانگر و تعیین کننده ضخامت لایه های خارج شده از نازل می باشد با افزایش عرض لایه خارج شده از نازل این اجازه را می دهیم که فیلامنت بیشتری از دستگاه خارج شود و لایه ها به صورت تخت و یکنواخت به هم دیگر بچسبند و بستر مناسبی برای پرینت ایجاد می کند.
    • شما برای بهتر پرینت شدن لایه اول می توانید سرعت پرینت را کاهش دهید به این دلیل که در سرعت پایین تر فیلامنت زمان بیشتری دارد تا ذوب شود
    • فاصله نازل از بد اگر خیلی کم باشد فیلامنت نمی تواند از نازل خارج شود و اگر فاصله زیادی از پرینتر داشته باشد مانند خمیر دندان از نازل خارج می شود و بر روی بد نمی ماند.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو