تماس با ما

989128161078+

آدرس

تهران، کوی نصر ، خیابان هفدهم

ایمیل ارسال فایل

file@parsian3d.com

آشنایی با برترین برندهای تولید پرینتر سه بعدی

آشنایی با برترین برندهای تولید پرینتر سه بعدی

فهرست مطالب

برترین برندهای تولید پرینتر سه بعدی

 

تکنولوژی پرینت سه بعدی که از آن با عنوان تولید افزایشی یاد می شود، رفته رفته در حال پا گذاشتن به همه‌ی صنایع است. در ادامه قصد داریم توضیحات خود را در زمینه آشنایی با برترین برندهای تولید پرینتر سه بعدی ارائه دهیم .

فهرست مطالب

پرینت سه بعدی بتن ، پرینت سه بعدی ساختمان و یا پرینت سه بعدی خانه

 

تمامی این نام ها عجیب و کمی دور از واقعیت به نظر می رسند ولی امروزه با پیشرفت روزافزون تکنولوژی پرینتر سه بعدی تمامی این کارها امکان پذیر است .

 

پرینتر سه بعدی بتن، پرینتر سه بعدی خانه و یا پرینتر سه بعدی ساختمان عناوین مختلفی است که شرکت‌هایی نو ظهور به دستگاه‌های خود اطلاق می‌کنند و ادعا دارند که با این دستگاه‌ها آینده‌ی صنعت ساخت و ساز را متحول خواهند کرد.

 

در حالی که خانه‌های ساخته شده به کمک پرینترهای سه بعدی به یک بازار ساخت و ساز موفقیت آمیز تبدیل می شوند، می خواهیم درباره برترین سازندگان پرینترهای سه بعدی که در زمینه ساخت خانه فعالیت می کنند صحبت کنیم .

 

امروزه قابلیت اکسترود کردن بتن در پرینترهای سه بعدی، ساخت سازه‌های مختلف با پیچیدگی متفاوت را امکان پذیر کرده است.

 

در ادامه به ۱۱ برند تولید پرینتر سه بعدی ساخت خانه خواهیم پرداخت.

 

این شرکت ها به ساخت سازه‌های عمرانی با استفاده از پرینترهای سه بعدی ساختمانی مشغول هستند.

برترین برندهای تولید پرینتر سه بعدی

 

پرینتر سه بعدی Apis Cor

 

Apis Cor یک شرکت روسی است که موفق به ساخت پرینترهای سه بعدی شده است که می توانند یک خانه را در مدت ۲۴ ساعت بسازند.

 

این پرینتر سه بعدی بزرگ ۵/۴ متر طول و ۵/۱ متر عرض و ارتفاع دارد و می‌تواند به راحتی توسط جرثقیل جابجا شود.

 

یک پرینتر سه بعدی قطبی که بتن را بر یک سطح با مساحت ۱۳۲ میلی‌متر مربع اکسترود می‌کند.

 

همچنین پرینتر می‌تواند به صورت درجا در سایت نصب گردد. کمپانی Apis Cor نرم‌افزار مخصوصی برای این پرینتر سه بعدی ساخته است که به وسیله آن بتواند روند پرینت سه بعدی توسط دستگاه را مدیریت کند.

 

پرینتر سه بعدی Apis Cor
پرینتر سه بعدی Apis Cor

 

پرینتر سه بعدی BatiPrint

 

BatiPrint نتیجه کار یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه Nantes است که تکنولوژی جدید پرینت سه بعدی را برای ساخت خانه توسعه دادند. این ماشین امکان ساخت اولین خانه اجتماعی ایجاد شده به وسیله پرینت سه بعدی را در Nantes فراهم کرده است.

 

آن‌ها برای توسعه یک ربات ۴ متری که می تواند ۳ لایه از مواد را همزمان اعمال کند، با LS2N که یک آزمایشگاه متخصص رباتیک است همکاری کردند. 

 

این ماده شامل دولایه فوم گران‌قیمت و یک سوم آن نیز بتن است. همچنین، این ربات قابل حمل بوده و می‌تواند مستقیماً در محل مورد نظر به کار گرفته شود. این پرینتر قادر به ساخت دیوارهایی با ارتفاع ۷ متر است.

 

پرینتر سه بعدی BatiPrint
پرینتر سه بعدی BatiPrint

 

پرینتر سه بعدی WASP

 

این شرکت سازنده پرینتر سه بعدی ایتالیایی، یک پرینتر سه بعدی بتنی را توسعه داده است که در حال حاضر بزرگترین چاپگر سه بعدی در بازار است.

 

این پرینتر سه بعدی بزرگ دارای ارتفاع ۱۲ متر و عرض ۷ متر و نیز بازوهای قابل تنظیم تا ۶ متر می‌باشد.

 

این پرینتر که BigDelta نامیده می‌شود برای پاسخ به نیاز ساخت خانه‌های ارزان‌قیمت به خصوص در کشورهای درحال توسعه ساخته شده است.

 

هم‌اکنون این پرینتر سه بعدی بزرگ توانایی پیشروی تا ۲۰۰ کیلوگرم را دارد، اگر چه جرم پیشنهادی ۴۰ تا ۵۰ کیلوگرم است.

 

پرینتر سه بعدی WASP
پرینتر سه بعدی WASP

 

پرینتر سه بعدی KamerMaker Ultimaker & DUS Architects

 

DUS Architects یک استودیوی معماری هلندی است که ساخت خانه‌ها با چاپگرهای سه بعدی را در سال ۲۰۱۲ آغاز کرده است .

 

این شرکت نام پرینتر سه بعدی خود را KamerMaker را انتخاب کرده است که این پرینتر سه بعدی عظیم  را با همکاری سازنده پرینترهای سه بعدی دسکتاپ، Ultimaker، توسعه داده است.

 

این پرینتر سه بعدی FDM با ابعاد خیلی بزرگ ۵/۳×۲×۲ متر تولید شده است .

هدف این پروژه کمک به ساخت خانه‌هایی از مواد بازیافت شده محلی است. این امر هزینه‌های جابجایی، هزینه‌های مواد و مشخصاً هزینه‌های ساخت را کاهش می‌دهد. همچنین DUS Architects چند پروژه دیگر نظیر پروژه Casad del Canal را در آمستردام تکمیل کرده است.

 

DUS Architects
DUS Architects

 

پرینتر سه بعدی WinSun

 

WinSun با ساخت اولین خانه پرینت سه بعدی شده در سال ۲۰۱۴ حرف های زیادی در این زمینه دارد. آن‌ها از یک دستگاه برپایه تکنولوژی FDM و استفاده از فرایند لایه‌گذاری سیمان، ماسه و فیبر استفاده کردند. 

 

این مواد استحکام کافی را به دیوارها می‌دهند. آن‌ها دیوارها را قبل از انتقال به محل، در کارخانه توسط پرینتر سه بعدی خود که دارای ابعاد ۶/۶×۱۰×۳۲ است، می‌سازند.

 

بعد از به اتمام رساندن پروژه‌ی پرینت سه بعدی ساختمان در شانگهای، آن‌ها در سال ۲۰۱۶ اولین دفترهای پرینت سه بعدی شده را در دبی ساختند. آن‌ها همچنین با ایلان ماسک (elon musk) برای توسعه تونل‌های Hyperloop همکاری کردند. 

 

Hyperloop پروژه‌ای است که به ابتکار ایلان ماسک بنا نهاده شده است و هدف از آن ایجاد سریعترین سیستم حمل و نقل است. از آخرین پروژه‌های تیم WinSun می‌توان به ساخت چند ایستگاه اتوبوس بتنی پرینت سه بعدی شده در چین اشاره کرد.

 

پرینتر سه بعدی Cazza Construction

 

این شرکت که وابسته به سیلیکون‌ولی است برای ساخت اولین آسمانخراش پرینت سه بعدی شده در دبی انتخاب شده است. یک نکته‌ی جالب درباره‌ی این کمپانی این است که مدیر اجرایی آن، کریس کلسی، تنها در حدود ۲۰ سال سن دارد. 

 

در اواخر سال ۲۰۱۷، Cazza اولین ربات پرینت سه بعدی خود، Cazza X1 را ارائه کرد. این ماشین می‌تواند ۹۰ کیلوگرم را بلند کند و بیشترین بازه‌ی دسترسی آن ۴٫۷-۳٫۹ متر است. قیمت این ماشین ۴۸۰ هزار دلار بوده که با تجهیز به Cazza X1 Core به ۶۲۰ هزار دلار می‌رسد.

 

پرینتر سه بعدی Cazza Construction
پرینتر سه بعدی Cazza Construction

 

 

پرینتر سه بعدی Constructions-3D

 

Construction-3D یک شرکت فرانسوی است که در پروژه‌ای با Machines-3D و معمار بلژیکی Gael Collaro همکاری می‌کند. هدف از این پروژه ساخت خانه‌هایی از جنس مواد قابل بازیافت با منبع محلی است. آن‌ها از جرثقیل بتنی بر پایه تکنولوژی FDM استفاده می‌کند و با قرار دادن لایه‌ به لایه بتن سازه‌ها را می‌سازد.

 

این امر اجازه ساخت ساختمان‌ها و دیگر سازه‌ها را در چند ساعت می‌دهد. مزیت دیگر استفاده از این پرینترهای سه بعدی ساختمانی، امکان ساخت اشکال هندسی پیچیده‌ است که توسط روش‌های سنتی و مرسوم ممکن نبوده است.

 

Construction-3D
Construction-3D

 

پرینتر سه بعدی Contour Crafting

 

Contour Crafting یک شرکت دارای تکنولوژی پرینت سه بعدی ساختمان است که دردانشگاه کالیفرنیا ایجاد شد. با الهام از پتانسیل ساخت سریع خانه‌ها به منظور بازسازی شهرهای تخریب شده در اثر حوادث طبیعی، این شرکت شروع به ساخت خانه ها به این صورت نمود.

 

این شرکت از جرثقیل‌هایی که به کمک کامپیوتر کار می‌کنند به منظور ساخت سریع سازه‌ها توسط پرینت سه بعدی بدون دخالت انسان استفاده می کند. Contour Crafting از مواد شبیه بتن که به صورت لایه به لایه بر روی هم قرار می‌گیرند استفاده می‌کند.

 

قسمت‌های مهم نظیر لوله‌ها و سیم‌ها می‌تواند به عنوان یک لایه به ساخت اضافه شود.

 

پرینتر سه بعدی CyBe Construction

 

CyBe Construction یک شرکت هلندی است که ماموریت آن ایجاد تحول در پرینت سه بعدی بتن برای ساخت خانه است. آن‌ها دو پرینتر سه بعدی بتن خود، CyBe RC 3Dp و CyBe R 3Dp را در کنار ماده‌ی خاصی به نام MORTAR تولید می‌کنند.

 

این پرینترهای سه بعدی صنعتی به دو اپراتور برای نظارت بر عملیات ساخت نیاز دارد. پرینترهای سه بعدی بتن شرکت CyBe Construction می‌توانند ساختارهای بزرگ را تنها در ۲۰ دقیقه و با سرعت بالای ۲۰۰ میلیمتر بر ثانیه پرینت کند.

 

پرینتر سه بعدی D-Shape

 

D-Shape یک پرینتر سه بعدی صنعتی بزرگ است که می‌تواند ساختارهای بزرگ را تولید کند. پرینتر سه بعدی D-Shape با استفاده از تکنولوژی Binder Jetting و به کارگیری موادی از مخلوط ماسه، آب دریا و چسبی از جنس منیزیم می‌تواند سازه های بزرگ تولید کند. این فرایند در سال ۲۰۱۶ توسط یک ایتالیایی به نام Enrico Dini که به “پرینتر ساختمان” معروف بود ایجاد شد. نسخه حاضر D-Shape درون یک چهارچوب یه ابعاد ۶×۶ متر قرار گرفته است.

 

پرینتر سه بعدی D-Shape
پرینتر سه بعدی D-Shape

 

پرینتر سه بعدی XtreeE

 

XtreeE در اواخر ۲۰۱۵ با هدف پیشتاز شدن در صنعت پرینت سه بعدی بتن و ساخت خانه و دیگر سازه ها آغاز به کار کرد. این پروژه در ابتدا یک پژوهش دانشگاهی بود. XtreeE از فرایندی استفاده می‌کند که مدعی است بسیار مشابه تکنولوژی پرینت سه بعدی FDM است. سارنده‌های پرینتر سه بعدی بتن XtreeE انواع مختلفی از قطعاتی با معماری پیچیده نظیر ستون‌های ۴ متری را تولید کرده‌اند.

 

مرکز سه بعدی پارسیان به عنوان یکی از مراکز با سابقه در حوزه خدمات پرینت 3 بعدی تهران و همچنین نمونه سازی محصولات، هر ساله با سفارشات متعددی در صنایع مختلف از طرف مشتریان گرامی رو به رو می شود که همگی آنها گواه از این موضوع دارند که آهسته آهسته این تکنولوژی تولیدی مدرن از جایگاه بهتری در صنعت کشورمان و دیگر کشورها بهره مند خواهد شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
ساخت مجسمه و تندیس با پرینت سه بعدی؛ راهی جدید برای حفظ میراث فرهنگی

ساخت مجسمه و تندیس با پرینت سه بعدی؛ راهی جدید برای حفظ میراث فرهنگی

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید