همه چیز در مورد پرینت سه بعدی طلا و جواهر

همه چیز در مورد پرینت سه بعدی طلا و جواهر

اگر کمی با ساخت جواهرات به روش سنتی آشنا باشید، قطعا می توانید به سادگی با فرآیند پرینت سه بعدی طلا و جواهر آشنا شوید.

برای مثال در ساخت مرسوم و سنتی انگشتر، بلوکی از جنس وکس و در ابعاد انگشتر به دست طراح سپرده می شود.

سپس طراح با ابزار و تجهیزات مخصوص آن را تراشیده و طرح های مورد نظر را با شیار ها و اشکال منحصر به فرد ایجاد می کند.

در نهایت این مدل آماده قرار گرفتن در قالب گچی بوده و پس از قرار گرفتن در آن ذوب و ریخته گری می شود.

مزیت های پرینت سه بعدی طلا و جواهر نسبت به دیگر روش ها

در ادامه این مقاله از سایت پارسیان می خواهیم به سه مزیت چشم‌گیر چاپگر های سه بعدی در حوزه ساخت جواهرات اشاره ای کوتاه داشته باشیم.

۱- قطع به یقین ساخت مدل در طرح های خاص، مدرن، سفارشی و منحصر به فرد، هرگز از طریق مدل سازی دستی امکان پذیر نخواهد بود و هر چه بیشتر به سمت آینده حرکت می کنیم دیگر طرح های قدیمی و پیش پا افتاده جایی در بازار نخواهند داشت.

این موضوع به این معنی است که به تدریج و با گذشت زمان خواسته ها و سلایق مشتریان با دیدن طرح های جدید و بسیار خاص در بازار جواهر تغییر کرده و  دیگر الگوهای قدیمی مورد پسند آن ها نیست.

حالا این چاپگر سه بعدی است که به یاری جواهر سازی پیشرفته آمده و با خلق نمونه هایی نایاب و بی همتا در بازار پیشتازی می کند.

در حقیقت می توان اطمینان داشت طراح و جواهرسازی که امروزه به سمت سرمایه گذاری در این فناوری حرکت کند، قطعا به نامداران آینده ی این صنعت تبدیل خواهد شد.

آن دسته از سازندگانی که گاها به دلیل هزینه های سرمایه گذاری از این میدان فاصله بگیرند، به تدریج بازار سنتی خود را در دنیای محصولات مدرن و منحصر به فرد امروزی از دست خواهند داد.

مزیت های پرینت سه بعدی طلا و جواهر
مزیت های پرینت سه بعدی طلا و جواهر

۲- با افزایش قیمت جهانی طلا، ساخت جواهرات بزرگ و جذاب که اغلب برای خانم ها بسیار قابل توجه است، به کاری دشوار برای سازندگان بدل شده است.

اگر سازنده ای بخواهد یک انگشتر بزرگ و چشم نواز با پیچیدگی های فراوان را مدل سازی و ریخته گری کند نه تنها با سختی های زیادی در مدل سازی دستی آن، دست و پنجه نرم خواهد کرد بلکه قیمت نهایی آن انگشتر گاها برای مشتریان سنگین و نامعقول به نظر خواهد آمد.

در حقیقت رسیدن به مدلی حجیم و در عین حال ظریف و سبک با مدل سازی دستی کاری بس دشوار است، در حالی که ساخت چنین مدلی وظیفه اصلی چاپگر سه بعدی بوده و آن را به نحو احسن انجام خواهد داد.

شما می توانید یک طرح ظریف و در عین حال بزرگ و چشم نواز را مدل سازی سه بعدی کرده سپس با چاپگر سه بعدی چاپ کرده و در نهایت، طلای کمتری را برای ساخت چنین مدلی مصرف کنید.

این یعنی ساخت همان انگشتر بزرگ و زیبا اما با قیمتی پایین تر به دلیل ظرافت و سبکی. (دقیقا همین موضوع بزرگترین مزیت پرینت سه بعدی طلا و جواهر نسبت به دیگر روش هاست).

۳- اصلاح فایل سه بعدی و ایجاد تغییرات در آن، به راحتی هر چه تمام تر در نرم افزار های کامپیوتری صورت می گیرد.

با این قابلیت، دیگر جواهرساز نیازی به ساخت تعداد متعددی مدل مختلف به صورت دستی و طاقت فرسا به منظور رسیدن به نتیجه مطلوب نهایی، نخواهد داشت.

سازنده یا ارائه دهنده خدمات پرینت سه بعدی می تواند فایل سه بعدی طرح مربوطه را در نرم افزار ویرایش کرده و در عرض چند دقیقه و گاها چند ساعت به نتیجه نهایی در کیفیت مطلوب دست یابد.

در پایان می توان گفت که چاپ سه بعدی آمده است تا کار را برای همگان ساده تر کند. اگر شما نیز تجربه خاصی در کار با پرینتر های سه بعدی در این حوزه دارید، آن را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

 

برای مشاهده به روز ترین اخبار پرینتر سه بعدی در مرکز سه بعدی پارس کلیک کنید

 

http://pars3d.co/category/3d-printer-news/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
تاریخچه پرینترهای سه بعدی و توسعه آنها در گذر زمان

تاریخچه پرینترهای سه بعدی و توسعه آنها در گذر زمان

ادامه مطلب
همه چیز در مورد تولید قطعه با پرینت سه بعدی ( تولید قطعه با چاپگر سه بعدی )

همه چیز در مورد تولید قطعه با پرینت سه بعدی ( تولید قطعه با چاپگر سه بعدی )

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید