فهرست مطالب

فهرست مطالب

لیتوفان چیست ؟

تاریخچه lithophane

تاریخچه لیتوفان:

در اروپا، لیتوفان‌های اول در انگلستان، فرانسه و آلمان در دهه ۱۸۲۰ ظاهر شدند. با این حال، این فرم هنری منحصر ‌به ‌فرد به سلسله تانگ چین در قرن هفتم رسیده است.

سلسله مینگ قرن شانزدهم، با تصاویر کاغذی نازک – چیزی شبیه به صفحه نمایش‌های کوچک با مناظر در زیر یا روی آن‌ها ساخته شده است. همچنین گفته می‌شود که در چین محصولاتی با طرح‌های دقیق، حک شده و قالبی تولید شده است.

این فرآیند در قرن نوزدهم بسیار وقت‌گیر و گران بود. تقریبا پس از ۲۰۰ سال و به لطف چاپ سه بعدی، به پرینت سه بعدی لیتوفان پرداخته شد. این روند در حال حاضر فوق‌العاده و مقرون به صرفه و بسیار آسان است.

لیتوفان نوعی هنر است که حکاکی یک تصویر بر روی یک تکه نازکی از پرسلن ساخته می شود.

 تفاوت بین لیتوفان‌های سنتی و آن‌هایی که با چاپگر سه بعدی تولید شده است، این است که لیتوفان‌ها از جنس پلاستیک هستند.

لیتوفان

کابرد لیتوفان

کاربرد لیتوفان

لیتوفان را می‌توان به عنوان یک هدیه خاص به صورت عکس، تابلو عکس، دسته کلید و مواردی دیگر که به سلیقه شخصی مربوط می‌شود در نظر گرفت، هدیه روز مادر، هدیه ازدواج، هدیه تولد، هدیه برای شخصی که به موارد قدیمی و تاریخی علاقه‌مند است، می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد.

هر زمان که تولد یا رویداد خاص از هر نوعی پیشرو داریم همیشه با این مشکل مواجه هستیم که چه چیزی بخریم و در نهایت به ندرت میتوانیم یک ایده قابل توجه پیدا کنیم.

از انجا که خدمات پرینتر سه بعدی این قابلیت را برای شما ایجاد میکند که بهترین هدیه را به شخص مورد نظر بدهید، چیزی که نمیتوانید در جای دیگری خریداری کنید.

و هدیه است قابل توجه برای نشان دادن خواص بودن شما در انتخاب..
همچنین دیگر مجبور نیستین برای پیدا کردن یک ایده خوب برای هدیه نگران باشید. شخصی ترین گزینه شما میتواند تبدیل عکس به مدل سه بعدی یا یک لیتوفان باشد!

چند نمونه کار لیتوفان

3 روش برای تبدیل عکس به مدل سه بعدی قابل چاپ در پرینت سه بعدی (لیتوفان)

خدمات پرینت سه بعدی

صفحه اول

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید