Taking too long? Close loading screen.

جا به جا شدن لایه های موقع چاپ پرینتر FDM

جا به جا شدن لایه های موقع چاپ پرینتر FDM

layer shifting

خدمات پرینت سه بعدی تهران

مفهوم اولیه : جا به جا شدن لایه ها

به عنوان یک مجموعه خدمات پرینت سه بعدی یکی از مشکلات که به عنوان یک اپراتور پرینتر سه بعدی  FDM ممکن است با آن مواجه شود
جا به جا شدن لایه ها موقع چاپ است.

اکثر پرینترهای سه بعدی از یک سیستم کنترل حلقه باز استفاده می کنند . پرینتر به سادگی هد را به مکان خاص انتقال می دهد و در بیشتر موارد ، این به خوبی انجام می شود زیرا موتورهای استپر که پرینتر را هدایت می کنند بسیار قدرتمند هستند ، و هیچ بار قابل توجهی برای جلوگیری از حرکت هد وجود ندارد . اما اگر اشتباهی رخ دهد ، پرینتر راهی برای تشخیص این مشکل نخواهد داشت.

علت جا به جا شدن لایه ها :

اگر در پرینت به لایه های اشتباهی رسیده است، معمولاً علت یکی از دلایل زیر است . متأسفانه ، به محض بروز این خطاها ، پرینترراهی برای تشخیص و رفع مشکل ندارد ، در این مقاله به حل این مشکلات اشاره شده است .

راه حل :

جا به جا شدن لایه ها

  • علت و چرایی این مشکل بدین شکل است که اگر سرعت پرینت بسیار بالا باشد احتمال پرش استپ در استپر موتور بوجود می آید و باید سرعت پرینت را پایین تر بیاورید شما خیلی راحت می توانید در نرم افازار های SLICER سرعت را به طور مناسب و به سهولت کاهش دهید،اگر این مشکل در سرعت های پایین تر دوباره ایجاد شود باید در قسمت های مکانیکی و الکتریکی دنبال مشکل باشید.

برای جلوگیری از این مسئله می توانید از یک استبلایزر جهت یک نواخت سازی جریان برق استفاده کنید.

  • اگر پرینتر در حین پرینت یک ضربه ناگهانی بخورد امکان از دست رفتن موقعیت پرینت می شود و جابجا می شود

بعضی اوقات این مشکل از میله های جنس بد و قوس برداشته شده ایجاد می شود

برای حل این مشکل پرینتر را در یک جای مناسب و ثابت قرار دهید

  • علت بعدی می تواند از تسمه ها باشد ،اگر تسمه تاب خورده باشد می تواند باعث جابجایی درپرینت یا اصطلاحا MISS Alignment شود

نرم افزار اسلایسر simpilify3D

نرم افزار اسلایسر simpilify3D

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو