تولید کننده بزرگ پرینتر سه بعدی در جهان به جنگ با کرونا می رود

تولید کننده بزرگ پرینتر سه بعدی در جهان به جنگ با کرونا می رود
تولید کننده بزرگ پرینتر سه بعدی در جهان به جنگ با کرونا می رود

شرکت “پروسا” که به عنوان بزرگترین مرکز پرینت سه بعدی در جهان شناخته می شود قصد دارد به مبارزه با ویروس کرونا برود، این شرکت با در نظر گرفتن تمامی نکاته بهداشتی محافظ های صورت تولید خواهد کرد و می خواهد تولیدات خود را به کادر درمانی جمهوری چک اهدا کند.

 

همچنین این شرکت قصد دارد تا تولیدات خود را در اختیار دیگر مراکز مشابه قرار دهد تا آنها نیز بتوانند در راه مبارزه با کرونا کمک کنند، در همین رابطه “جوزف پروسا” موسس این شرکت می گوید که تولید ماسک صورت به وسیله تکنولوژی سه بعدی کمی خطرناک است. زیرا جنبه های بهداشتی را باید در نظر داشت تا کارایی و بهداشتی بودن تولیدات تضمین شود.

 

باید گفت که بیشتر نگرانی پروسا برای تولید ماسک های تنفسی به ۵ بخش تقسیم می شود، به گفته وی یک ماسک باید به خوبی روی صورت قرار گیرد، فیلتر ماسک مناسب باشد، فیلتر ورودی به ماسک کیفیت بالایی داشته باشد، نحوه قرار گرفتن ماسک روی صورت مناسب بوده و تخلخل اجزای پرینت شده اندازه باشد. او معتقد است که همه این موارد باید به درستی و بی نقص رعایت شوند، جوزف پروسا در ادامه راجب کاربردی بودن ماسک ها می گوید:

 

بخاطر اینکه بیشتر مواد اولیه ما برای تولید ماسک و محافظ صورت جنس سفت و سختی دارند احتمالا در زمانی که فرد استفاده کنند در حال صحبت است مناسب نخواهد بود. از این رو به جای تولید ماسک بیشتر سعی شده است تا محافظ های صورت تولید شود تا کادر درمانی را از سرفه و عطسه های حاوی ویروس مصون نگه دارد.

 

 

طراحی محافظ صورت توسط شرکت پروسا برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا

 

شرکت پروسا برای این کار از طرح های موجود در اینترنت بهره برده و برای اینکه بتواند کل محافظ صورت را با یک ورقه پلاستیک تولید کند تا جای ممکن طراحی را بهینه کرده است.

 

از بین طرح ها ۵ طرح به وزارت بهداشت جمهوری چک ارسال شده و از این بین ۲ طرح برای طی کردن مراحل نهایی تولید مورد تایید قرار گرفته است.

 

این شرکت برای تولید ماسک ها از تمهیدات بهداشتی سختگیرانه ای بهره برده است، به گفته مدیرعامل پروسا به منظور ضدعفونی کردن محافظ ها، آنها را تا دمای بالا گرم نگه می دارند و همه کارکنان هم موظف به استفاده از دستکش و ماسک های جراحی هستند.

 

پروسا یک پنجم از ظرفیت تولید خود را به ساخت محافظ صورت اختصاص خواهد داد که در این صورت روزانه ۸۰۰ محافظ تولید می کند، این شرکت قصد دارد ۱۰ هزار محافظ صورت را به کادر درمانی جمهوری چک اهدا کند تا سهمی در راه مبارزه با ویروس کرونا داشته باشد.

 

پیشنهاد مطالعه

نجات جان ده ها بیمار مبتلا به کرونا با پرینتر سه بعدی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید